Zdrowe przepisy na zdrowe desery i słodkości

Zdrowie

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób dba o swoje zdrowie, zaczyna się pojawiać coraz więcej propozycji na zdrowe desery i słodkości. Oto kilka pomysłów na przepisy, które można przygotować w domu.

Zdrowe składniki do przygotowania deserów


Aby przygotować zdrowy deser, należy użyć odpowiednich składników. Najlepiej wybierać produkty naturalne, wolne od sztucznych dodatków. Najlepsze będą owoce, mleko kokosowe, orzechy, kakao, miód, syropy owocowe bez dodatku cukru, a także mąki bezglutenowe.

Przepisy na zdrowe desery z owocami


Owoce są idealnym składnikiem do przygotowania zdrowych deserów. Można z nich przygotować np. owoce w cieście, cobbler, smoothie, sorbety, galaretki, sałatki owocowe z jogurtem. Idealne owoce do deserów to truskawki, maliny, jagody, kiwi, brzoskwinie, banany.

Przepisy na zdrowe desery z czekoladą i kakao


Chcąc przygotować słodki deser z czekoladą lub kakao, warto wybierać wyłącznie te produkty, które mają w składzie co najmniej 70% kakao. Z takiej czekolady można przygotować np. czekoladową mousse, trufle, brownie, batoniki z czekoladą, koktajle czekoladowe.

Przepisy na zdrowe desery light


W przypadku diet light, można przygotować wiele smacznych deserów, bez użycia mleka, produktów zbożowych, białego cukru. Do przygotowania lekkiego deseru można wykorzystać np. jogurt naturalny, owoce, miód, mleko kokosowe, gluten-free ciastka.

Zdrowe słodkości z masłem orzechowym


Masło orzechowe jest idealnym składnikiem do przygotowania zdrowych słodkości. Można z niego przygotować np. batoniki, kulki proteinowe, ciasteczka lub muffiny z dodatkiem daktyli i kakao.

Warto pamiętać, że zdrowy deser nie oznacza zerowego kaloryczności. Wszystko z umiarem!