Leki na zapalenie migdałków

Zdrowie

Zapalenie migdałków jest zapaleniem migdałków i jest spowodowane przez bakterie. Zakażenie to rozprzestrzenia się poprzez infekcje kropelkowe lub bliski kontakt.

Objawy zapalenia migdałków

Najczęstsze objawy zapalenia migdałków to gorączka, ból gardła, ból i trudności w przełykaniu. Inne objawy to spuchnięte gruczoły, obrzęknięte migdałki, uczucie ucisku w uszach i ból w szyi. Gorączka zniknie po wyleczeniu się z infekcji.

Przyczyny zapalenia migdałków

Główne przyczyny zapalenia migdałków to paciorkowiec, gronkowiec, angina, odra, przerost migdałków, zapalenie migdałków, torbiel migdałka, zapalenie gardła i ropień migdałka.

Profilaktyka

Zapobieganie zapaleniu migdałków jest bardzo ważne, ponieważ może być śmiertelne, jeśli się rozprzestrzenia. Istnieją pewne środki ostrożności, które możesz podjąć, jak częste mycie rąk, unikanie dotykania oczu i ust nieumytymi rękami oraz picie dużej ilości płynów.

Leczenie

Leczenie zazwyczaj nie jest wymagane, chyba że infekcja się pogorszy. W przypadku zapalenia migdałków, najczęstszym leczeniem jest antybiotyk cefalosporyny, penicylina i steryd prednizon.

Wnioski:

Podsumowując, zapalenie migdałków jest infekcją bakteryjną migdałków i jest zakaźne. Tak więc, jest wysoce zalecane, aby podjąć niezbędne środki ostrożności, aby zapobiec. Wspólne objawy to gorączka, ból gardła, ból i trudności w przełykaniu.