Leki bez recepty na zapalenie dziąseł: Top 7 Naturalnych środków zaradczych

Zdrowie

Zapalenie dziąseł jest rodzajem infekcji bakteryjnej, która jest spowodowana z powodu złej higieny jamy ustnej. Powoduje zapalenie dziąseł i powoduje nieświeży oddech i zaczerwienienie w ustach. Jest również znany jako choroba dziąseł, choroba przyzębia i nieświeży oddech.

Jest bardzo powszechna i każdy z nas jest nią dotknięty. Bakteria, która powoduje tę chorobę nazywa się jako “Porphyromonas gingivalis”. Jest ona również znana jako “bakteria zapalenia dziąseł”.

Jeśli nie leczyłeś jej wcześniej, to bardzo trudno jest ją wyleczyć. Główną przyczyną zapalenia dziąseł jest zła higiena zębów i niewłaściwe szczotkowanie. Obserwuje się je również u osób uzależnionych od palenia papierosów i alkoholu.

Oto kilka domowych sposobów na zapalenie dziąseł:

Domowe sposoby na zapalenie dziąseł

Ocet jabłkowy

Jest to jeden z najbardziej popularnych domowych sposobów na zapalenie dziąseł. Wystarczy dodać 1 łyżkę stołową octu jabłkowego w szklance wody i trzymać w lodówce przez co najmniej 30 minut. Pomoże to pozbyć się nieświeżego oddechu i zabije bakterie.

Kurkuma

Kurkuma jest bardzo korzystna dla zdrowia jamy ustnej. Wymieszaj 2 łyżeczki kurkumy w proszku w 1 szklance wody i zagotuj ją. Pozwól mu ostygnąć, a następnie spłucz wodą. To da Ci uczucie czystości i pomoże wyleczyć stan zapalny i nieświeży oddech.

Sok z cytryny

Jest to jeden z najlepszych i prostych domowych środków na zapalenie dziąseł. Wystarczy wyciąć kawałek cytryny i pocierać go nad zębami. Poczujesz świeży zapach i to również pomoże Ci w walce z zapaleniem dziąseł.

Olejek migdałowy

Wymieszaj olej migdałowy z wodą i nałóż go na dziąsła na 15 minut. To sprawi, że twoje dziąsła będą zdrowe i to również utrzyma twoją jamę ustną w świeżości.

Ogórek

Pokrój plasterek ogórka i pocieraj nim dziąsła przez 10 minut. Uzyskasz uczucie świeżości, a także usuniesz bakterie z dziąseł.

Sól

Weź trochę soli do miski i wymieszaj w niej trochę wody. Teraz zanurz szczoteczkę do zębów w tym roztworze i użyj jej do mycia zębów. Pomoże to oczyścić Twoje zęby, a także wyleczy zapalenie dziąseł.

Wnioski:

Są to niektóre skuteczne i proste domowe sposoby na zapalenie dziąseł. Wszystkie powyższe wskazówki pomogą Ci wyleczyć zapalenie dziąseł i sprawią, że Twoje usta będą zdrowe.