3 Porady, aby zatrzymać skurcze menstruacyjne

Zdrowie

Kiedy mówimy o skurczach menstruacyjnych, zazwyczaj myślimy, że są to bóle, z którymi borykają się kobiety podczas okresu i dlatego nazywają je bólami miesiączkowymi. Ale tak nie jest, przyczyną tych bólów jest skurcz mięśni i więzadeł w macicy. Ból wynika głównie z ucisku mięśni macicy na nerwy.

Ból miesiączkowy to nie tylko dyskomfort, ale może również wpływać na samopoczucie i zaburzać sen.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym unikniesz skurczów menstruacyjnych.

Unikaj kofeiny

Kofeina jest głównym sprawcą skurczów menstruacyjnych i większość dziewczyn jest od niej uzależniona. Kofeina sprawi, że będziesz zmęczona, drażliwa, poczujesz się senna i słaba. Dlatego staraj się jej unikać, przynajmniej przez tydzień.

Spożywaj więcej wody

Pij więcej wody. Pomoże Ci to utrzymać nawodnienie i to również zmniejszy szanse na uzyskanie skurczów. Picie większej ilości wody pomoże Ci również wyeliminować toksyny, a także zapobiegnie zaparciom.

Więcej odpoczynku

Podczas miesiączki, będziesz czuć się zmęczona i będziesz mieć mniej energii do wykonywania różnych zadań. Dlatego bardzo ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość odpoczynku i snu. Będziesz czuć się znacznie lepiej po dobrze przespanej nocy.

Wnioski:

Są to niektóre skuteczne wskazówki, aby zatrzymać skurcze menstruacyjne. Mam nadzieję, że będziesz się do nich stosować.